• تاریخ : ۱۱ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فوتبال


 پس از برگزاری مراسم قرعه کشی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸، تیم ملی ایران در گروه B با کشورهای پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه شد.


در این مسابقات تیم ملی کشورمان در روز ۲۵ خردادماه سال ۹۷، نخستین بازی خود را مقابل مراکش انجام خواهد داد؛ بازی ای که مطمئنا تنها روزنه موجود برای تحقق رویای صعود ایران به مرحله حذفی جام جهانی به شمار می آید.


ایران در حالی جام جهانی را با بازی مقابل مراکش آغاز می کند که ۴ سال قبل هم جام جهانی برزیل را با دیدار مقابل تیم نیجریه شروع کرد. دیدار با سبزهای آفریقایی تنها امتیاز کسب شده تیم ایران در آن دوره از رقابت ها را دربر داشت.


 باید دید آیا مراکش، که بسیار تیم قدرتمندی در اختیار دارد، حامل خبرهای خوب برای فوتبال ایران در جام جهانی روسیه خواهد بود یا اینکه اتفاق دیگری در تقابل تیم کشورمان با این تیم آفریقایی رخ می دهد.


تیم مراکش با سرمربیگری هروه رنار که با زامبیا و ساحل عاج، قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد و حالا مراکش را پس از ۲۰ سال به جام جهانی آورده.


ساختار دفاعی مراکش رشک‌انگیز است.


منیر محمدی دروازه‌بان نومانسیا به اتفاق یاسین بونو از خیرونا با آمار مطلوب درون دروازه هستند.


مهدی بن عطیه (یوونتوس) نبیل ضرار (فنرباغچه) فواد شفیق (دیژون) حمزه (لیل) اشرف حکیمی (رئال مادرید) و غانم (ولورهمپتون) خط دفاعی را تشکیل می‌دهند.


در خط میانی از شالکه، آژاکس، فاینورد، ختافه، گالاتاسرای و … بازیکن دارند. مهاجمین‌شان نسبت به خطوط عقب، اشتهار کمتری دارند. خالد بوطالب در تیم نه چندان مطرح ترکیه‌ای و رشید علوئی از نیم فرانسه. 


 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما