• تاریخ : ۲۷ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : فوتبال

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، مجید جلالی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر تراکتورسازی در هفته دهم لیگ برتر اظهار داشت: درابتدا هفته تربیت‌بدنی را تبریک می‌گویم و همین‌طور موفقیت‌های تیم نوجوانان را به جامعه فوتبال تبریک می‌گویم. آنها نتایج افتخارآمیزی کسب کردند. در مورد تیم خودم نیز باید بگویم که به بازیکنانم گفتم کار ما در فوتبال مانند بازی‌های کامپیوتری است. از بازی لذت می‌برید، اما هر چقدر جلوتر می‌رویم، کارمان سخت‌تر می‌شود. ما سعی می‌کنیم ذهن بچه‌ها را آماده کنیم.

«اعتقاد دارم بازیکنانم می‌توانند بازی خوبی را مقابل تراکتورسازی انجام دهند»، سرمربی تیم فوتبال پیکان  با بیان این جمله در مورد دعوت نشدن بازیکنانش به تیم ملی گفت: من همیشه به بازیکنانم گفته‌ام که شما کار خودتان را بکنید و به فوتبال و پیشرفت خود اهمیت بدهید، آنهایی که قرار است پیشرفت شما را ببینند قطعاً حواس‌شان هست و شما را می‌بینند. من مطمئنم که کادرفنی تیم ملی، تیم ما را زیر نظر می‌گیرد، چون با ظرفیتی که در بچه‌هایم می‌بینم به زودی در تیم ملی نماینده‌ای خواهیم داشت.

جلالی در مواجه شدن با سؤال خبرنگاری که از او پرسید: «برخی از مدیران هستند که به مربیان جوان ایرانی فرصت می‌دهند، اما برخی باشگاه‌ها مانند استقلال و پرسپولیس به مربیان خارجی اعتقاد دارند، شما کار کدام دسته از این مدیران را می‌پسندید؟»، تصریح کرد: این به پسند ما نیست، فوتبال روند خودش را دارد، چه ما بخواهیم و چه نخواهیم. برخی از مدیران هستند که راه خودشان را می‌روند، اما برخی دیگر به برخی چیزهای دیگر اعتقاد دارند. من در جلسه قبل هم که به اینجا آمدم گفتم وقتی یک مدیر و گروهی اول یک نفری را انتخاب می‌کنند و بعد به این نتیجه می‌رسند که انتخاب‌شان اشتباه بوده است، اول از همه انتخاب خودشان را محکوم می‌کنند. آنها اگر به این نتیجه می‌رسند که انتخاب‌شان اشتباه بوده باید به سراغ خودشان، دیدگاه‌های‌شان و انتخابات‌شان بروند، چون به آن ضربه زده‌اند.

وی در خصوص عملکرد ضعیف نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: این موضوع، موضوع عمیقی است که ۵۰ درصد آن هم ریشه عمیقی دارد، اما فقط ۵۰ درصد دیگرش به کار تحقیقی و مسائل زیرساختی برمی‌گردد، ما باید کار تحقیقی کنیم و از ظرفیت دانشگاه‌ها بهره ببریم. ما ۴۰ سال است که قهرمان جام ملت‌های آسیا نشدیم. باشگاه‌های‌مان هم در ۲۵ سال گذشته توفیقی در لیگ قهرمانان آسیا به دست نیاورده‌اند. ما الان تیم ملی خوبی داریم که باید روی آن تحقیق شود تا بازخورد خوبی از آن بگیریم. ما به لیگ قهرمانان آسیا می‌رویم و حذف می‌شویم، یک سال می‌گوییم داور بد بود، یک سال می‌گوییم مربی خوبی نداشتیم و یک سال هم می‌گوییم بازیکن آسیب‌دیده و تمام می‌شود. وقتی ما به یک گلوگاهی می‌رسیم که از لحاظ فنی و تاکتیکی با سایر تیم‌ها تفاوت کلاس داریم، باید یک فکر اساسی بکنیم. اینکه شما بیایید از من سؤال کنید و من هم فی‌البداهه یک جوابی بدهم، چاره کار نیست. باید روی این مسائل تحقیق کنیم، ما از لیگ قهرمانان آسیا حذف می‌شویم و تقصیر آن را به گردن داور می‌اندازیم، اگر داوری بد بوده سال گذشته چه اتفاقی افتاده است؟! دو سال پیش چه شده است؟! ۲۰ سال پیش چرا قهرمان شدیم؟ اینکه حرف‌مان را به داور و یا بازیکن ربط بدهیم مسائل سطحی است و نباید اصلاً به آنها نگاه کرد. امیدوارم گروهی از مربیانی که سابقه کار در لیگ قهرمانان آسیا را دارند، توسط فدراسیون فوتبال جمع شوند و روی این مسائل تحقیق کنند.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او پرسید: «آیا یکی از زیرساخت‌هایی که شما می‌گویید بحث رفتن بازیکنان سرباز به تیم‌های نظامی مانند تراکتورسازی است؟»، گفت: من مدافع صحبت شما هستم، اما این یکی از ده‌ها دلیلی است که باعث می‌شود خیلی از استعدادهای ما از بین بروند و تیم‌های‌مان هم نمی‌توانند نتایج خوبی در مسابقات مختلف بگیرند. تمام تیم‌هایی که فکر می‌کردند به هر نحوی از موضوع سود کردند در بلندمدت فهمیدند که هیچ سودی از آن نبرده‌اند. زمان خیلی از چیزها را ثابت می‌کند/ من با آقای باران‌چشمه در این خصوص صحبت کردم. او پذیرای این موضوع است و می‌گوید که فقط یک طرح به ما بدهید. آقای باران‌چشمه می‌گوید یک قانون و طرحی بیاورید، اما چه کسی این طرح را بدهد و از کجا بدهد؟! تیم‌های نظامی ما همان‌طور که گفتم در بلندمدت سود نکردند و من این را به باران‌چشمه هم گفتم، او یک فرد منطقی و پذیرای حرف‌های خوب است.

وی در پاسخ به سؤال همان خبرنگار مبنی بر اینکه چرا کسی این طرح‌ها را نمی‌دهد، گفت: اینکه من از طرح صحبت می‌کنم چیزی نیست که من بیایم و اینجا فی‌البداهه بگویم. چند سال پیش و زمانی که مهدی تاج در سازمان لیگ بود من پیش او رفتم و جلسات خوبی با وی برگزار کردم. تعداد این جلسات دو جلسه بیشتر نشد، چون سازمان لیگ این موضوع را پیگیری نکرد. در آن جلسه هم به یک راهکارهایی می‌رسیدیم، اما هر کدام اشکالاتی داشت به همین خاطر ما باید صاحب‌نظرانی در حوزه‌های مختلف اجتماعی ، ورزشی و … دور هم جمع کنیم تا آنها یک طرح خوب بیاورند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما