• تاریخ : ۲ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : فوتبال


ایران آنلاین /حسین انزابی عصر یکشنبه گفت: این گردشگران بدون توجه به نکات ایمنی در نقطه خطرآفرین منطقه قره سو بخش لوندویل آستارا شنا می کردند که با حضور بموقع ناجیان غریق نجات یافتند.


وی افزود: از نیمه خرداد سال جاری تاکنون، ناجیان غریق آستارا ۵۰ نفر را از خطر مرگ نجات داده اند که ۳۶ نفر آنها در نقاط خطر آفرین و ۱۴نفر در طرح های سالمسازی شنا می کردند.

وی با اشاره به اینکه زمان فعالیت ناجیان غریق از ساعت ۸ تا ۲۰ است، اضافه کرد: ۴۰ ناجی مرد و زن با کارت های مهارت درجه یک و دو فدراسیون نجات غریق، در شناگاه های طرح های سالم سازی و نقاط خطرآفرین ساحل آستارا مستقر شده اند.

انزابی یاداور شد: در نوار ساحلی آستارا ۱۴ منطقه با ۲۸ نقطه خطرآفرین شناسایی شده است.در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آستارا، سه شناگاه در طرح سالم سازی دریا فعال است.


همچنین بر اساس گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی آستارا به ایرنا، ۴۰ نفر از کوهنوردان این شهرستان به سرپرستی تاری وردی حسن پور از منطقه شابیل شهرستان مشگین شهر استان اردبیل حرکت و طی ۲ روز قله چهار هزار و ۸۱۱ متری سبلان را فتح کردند.

قله سبلان با چهار هزار و ۸۱۱ متر ارتفاع، سومین قله بلند ایران پس از دماوند و علم کوه است و به عنوان آتشفشان غیرفعال، دریاچه کوچکی دارد و به خاطر آبگرم های طبیعی، طبیعت زیبا و پیست اسکی آلوارس مورد توجه گردشگران و کوهنوردان است.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در متتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی این شهرستان ساماندهی شده است. / ایرنا

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما